Hasan Düzgün - Kişisel web sitesi

 
Anasayfa arrow Güncel arrow UZUNGÖLÜN İLÇE OLMASI ÜZERİNE
UZUNGÖLÜN İLÇE OLMASI ÜZERİNE Yazdır E-posta

Çay tv de uzungöl gecesi düzenlenmiş plaketler havada uçuşmuş temenni ve dilekler söylenmiş körlerle sağırlar birbirini ağırlar misali dillere destan bir gece yaptıklarını sananlar nasıl hata yaptıklarını ve ona buna yamandıklarını burada yazma gereği duydum,çünkü.

Geçen yıl uzungölde ilçe olmamız için başlattığım imza kampanyasını göremeyenler gelip bizzat imza atmayanlar o kampanyanın genişlemesi için mücadele vermeyenler,üstelik temsil makamında olmalarına rağmen iş işten geçtikten sonra şimdi ilçe olmamız için dilek ve temennide bulunuyorlar.Buna hakları varmıdır sorusuna ise var ama atı alan üsküdarı geçtikten sonra anlamaları artık bir işe yaramayacağını bilmelerini hatırlatırım.Makamlar kişisel egoların tatmin edildiği yerler değildir oralar halka hizmet yerleridir.Hiç kimse o makamlarda ilelebet kalmadı kalmayacaktır.Bizler gurbette olmamıza rağmen doğup büyüdüğümüz ve çocukluk anılarımızın geçtiği uzungöle birşeyler yapmak katkıda bulunmak için  mücadele içinde .

olmakta istiyoruz.Ama gelin görünki uzungölü yönetenler hiçbir fikir alışverişi yapmadan bildikleri gibi yönetmeyi maharet saymışlar ve hiçbir danışma desteği almadan bugüne getirmişlerdir.Elbette bu arkadaşlarımız uzungölü yönetirken kötü niyetle iş başına gelmemişlerdir,ama oraya seçildikten sonrada halka tepeden bakmak ,sorunlarıyla birebir ilgilenmek yerine toplu yönetim veya hatır gönül ilişkileri içinde zaman zaman hata yaparak ısrarcı olmuşlardır.Bunları yaparken konsensüs aramadılar ve ne yazıkki uzungölü kötü yönetmişlerdir.Çay tv muhabbetine dönecek olursak ayderli arkadaşlarıda davet etmeyi ihmal etmediler ve kardeş belde olduklarını söyleyerek birbirlerinin sırtını sıvazlamaya devam etmişlerdir.Oysa projesini avan olarak hazırladığım ve 1999 dan beri savunduğum UZUNGÖL NEDEN DAVOS OLMALI sloganımı uzungöldekiler anlamamış ve dillendirmemişlerdir.Çünkü kendilerinin böyle bir cesaret ve vizyonları olmadığı içindir.Sayın başbakan ayderi ziyaretinde ayderi davos yapacağız dediğinde uzungölü yönetenlerden hiçbir tepki gelmedi oysa biz davos olmayı 14 yıldır söylüyoruz ama herkes duymuş uzungölü yönetenler duymamış.Allahaşkına ayderin davosla benzer bir yanı varmı birileri anlatsında bende anlayayım oysa uzungöl hem gölü hemde tabiatı ve düzlüğüyle davosla birebir örtüşen fiziki yapıya sahiptir.Unutulmamalıki uzungöl bugün çevresi tarafından sevilenden çok kıskanılan bir yer olmuş durumdadır.Ayder veya fettahoğlu gibi rakipler uzungöl sayesinde vardırlar ama gidin onlara sorun sanki kendi küllerinden doğmuşcasına böbürlenmekteler.Tekrar tekrar yazıyorum yazacağım karadenizin ekonomi lokomotifi içerde uzungöl dışardan sumeladır bu iki değerli doğa harikaları trabzon sınırlarında olması nedeniyle diğer illerede endirekt katkı yaptıkları inkar edilemez.İlçe olurmuyuz oluruz elbette halk bir bütün olursa ve bizlere destek olurlarsa bizler onların adına her talebi ilgili yerlerden isteriz ve alırız yeterki bütünlük sağlansın bu iddia öyle içi boş bir iddia değildir.

 

Yorumlar 

 
# Abdullah ÖZEN 2013-10-06 09:06 Sayın büyüğüm Hasan Düzgün Amcam. Bende o aynı görüş ve düşüncelerine katılıyorum. O gün Çay TV de yayımlanan canlı yayını bende izledim ve izledikten sonra görüşlerimi facebook kişisel sayfamdan bir durum paylaşarak ifade ettim. Bu ifademden sonra Uzungöldeki genç arkadaşlarımdan büyük bir tepki aldım. Konuyu saptırtıp gurbette duran Uzungöllüler ile orda şuan yaşamakta olan Uzungöllüler arasrında ikili konuşmalar bayağı bir gerginlik ortamında sataşmalara neden olmuştur. Ben şahsen o yayını beğenmedim. İlçe olmak adınada bu zamana kadar hiç bir şey yapılmadı Uzungöle dedim. Elin gavurunda olsa bu memleket neler neler yapardı burayı tabiri caizse Davos neden olmasın. İlçe olsun da belki yönetim orayı daha iyi korur. İlçe olmak istiyorsan ağlamak gerek ve susturmak için hükümetin kapısına kadar gitmek gerek. Bütün Uzungöllü hemşerilerimizi tek tek ziyaret edip imza toplayıp biz ilçe olmak istiyoruz ve yoksa bu önümüzdeki seçim süresinde hükümete gereken cevabı yoksa veririz demekle çözüm olabilirdi. Uzungölün içindekiler bizlerden çok farklı düşünüyor. Çünkü ellerinden çıkıp gidecek olan ekmek tekneleri var. Cevap | Alıntı | Alıntı
 
 
# FARUK EROĞLU 2014-03-19 11:04 Bizler Uzungöl'ün ilçe olması için verdiğimiz mücadelede sadece Hasan bey yanımızda oldu.Kişisel wep sitesine baktığımızda;bir insan memleketini bu kadar sever demeyi uygun görüyorum.Tarihi fırsatı teptik rahatlıkla ilçe olabilirdik ama maalesef sözde bizi idare eden yöneticilerin basiretsizliği yüzünden mahalle konumuna geldik.Gelinen aşamada bundan sonra neler yapabiliriz bunun birlikteliğini sağlamamız gerekecektir. Cevap | Alıntı | Alıntı
 
Sonraki >

Ana menü

Anasayfa
Hakkımda
Uzungöl
Resimlerim
Kitaplarım
Müzik
Politika
Spor
Ekonomi
Güncel
İletişim
Arama

Giriş Formu


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Kitaplarım

Pontus Kültürü ve Uzungöl

[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color