Hasan Düzgün - Kişisel web sitesi

 
Anasayfa arrow Gncel arrow UZUNGLN LE OLMASI ZERNE
UZUNGLN LE OLMASI ZERNE Yazdr E-posta

Çay tv de uzungöl gecesi düzenlenmi plaketler havada uçumu temenni ve dilekler söylenmi körlerle sarlar birbirini arlar misali dillere destan bir gece yaptklarn sananlar nasl hata yaptklarn ve ona buna yamandklarn burada yazma gerei duydum,çünkü.

Geçen yl uzungölde ilçe olmamz için balattm imza kampanyasn göremeyenler gelip bizzat imza atmayanlar o kampanyann genilemesi için mücadele vermeyenler,üstelik temsil makamnda olmalarna ramen i iten geçtikten sonra imdi ilçe olmamz için dilek ve temennide bulunuyorlar.Buna haklar varmdr sorusuna ise var ama at alan üsküdar geçtikten sonra anlamalar artk bir ie yaramayacan bilmelerini hatrlatrm.Makamlar kiisel egolarn tatmin edildii yerler deildir oralar halka hizmet yerleridir.Hiç kimse o makamlarda ilelebet kalmad kalmayacaktr.Bizler gurbette olmamza ramen doup büyüdüümüz ve çocukluk anlarmzn geçtii uzungöle bireyler yapmak katkda bulunmak için  mücadele içinde .

olmakta istiyoruz.Ama gelin görünki uzungölü yönetenler hiçbir fikir alverii yapmadan bildikleri gibi yönetmeyi maharet saymlar ve hiçbir danma destei almadan bugüne getirmilerdir.Elbette bu arkadalarmz uzungölü yönetirken kötü niyetle i bana gelmemilerdir,ama oraya seçildikten sonrada halka tepeden bakmak ,sorunlaryla birebir ilgilenmek yerine toplu yönetim veya hatr gönül ilikileri içinde zaman zaman hata yaparak srarc olmulardr.Bunlar yaparken konsensüs aramadlar ve ne yazkki uzungölü kötü yönetmilerdir.Çay tv muhabbetine dönecek olursak ayderli arkadalarda davet etmeyi ihmal etmediler ve karde belde olduklarn söyleyerek birbirlerinin srtn svazlamaya devam etmilerdir.Oysa projesini avan olarak hazrladm ve 1999 dan beri savunduum UZUNGÖL NEDEN DAVOS OLMALI sloganm uzungöldekiler anlamam ve dillendirmemilerdir.Çünkü kendilerinin böyle bir cesaret ve vizyonlar olmad içindir.Sayn babakan ayderi ziyaretinde ayderi davos yapacaz dediinde uzungölü yönetenlerden hiçbir tepki gelmedi oysa biz davos olmay 14 yldr söylüyoruz ama herkes duymu uzungölü yönetenler duymam.Allahakna ayderin davosla benzer bir yan varm birileri anlatsnda bende anlayaym oysa uzungöl hem gölü hemde tabiat ve düzlüüyle davosla birebir örtüen fiziki yapya sahiptir.Unutulmamalki uzungöl bugün çevresi tarafndan sevilenden çok kskanlan bir yer olmu durumdadr.Ayder veya fettaholu gibi rakipler uzungöl sayesinde vardrlar ama gidin onlara sorun sanki kendi küllerinden domucasna böbürlenmekteler.Tekrar tekrar yazyorum yazacam karadenizin ekonomi lokomotifi içerde uzungöl dardan sumeladr bu iki deerli doa harikalar trabzon snrlarnda olmas nedeniyle dier illerede endirekt katk yaptklar inkar edilemez.lçe olurmuyuz oluruz elbette halk bir bütün olursa ve bizlere destek olurlarsa bizler onlarn adna her talebi ilgili yerlerden isteriz ve alrz yeterki bütünlük salansn bu iddia öyle içi bo bir iddia deildir.

 

Yorumlar 

 
# Abdullah ZEN 2013-10-06 09:06 Sayn bym Hasan Dzgn Amcam. Bende o ayn gr ve dncelerine katlyorum. O gn ay TV de yaymlanan canl yayn bende izledim ve izledikten sonra grlerimi facebook kiisel sayfamdan bir durum paylaarak ifade ettim. Bu ifademden sonra Uzungldeki gen arkadalarmdan byk bir tepki aldm. Konuyu saptrtp gurbette duran Uzunglller ile orda uan yaamakta olan Uzunglller arasrnda ikili konumalar baya bir gerginlik ortamnda satamalara neden olmutur. Ben ahsen o yayn beenmedim. le olmak adnada bu zamana kadar hi bir ey yaplmad Uzungle dedim. Elin gavurunda olsa bu memleket neler neler yapard buray tabiri caizse Davos neden olmasn. le olsun da belki ynetim oray daha iyi korur. le olmak istiyorsan alamak gerek ve susturmak iin hkmetin kapsna kadar gitmek gerek. Btn Uzungll hemerilerimizi tek tek ziyaret edip imza toplayp biz ile olmak istiyoruz ve yoksa bu nmzdeki seim sresinde hkmete gereken cevab yoksa veririz demekle zm olabilirdi. Uzungln iindekiler bizlerden ok farkl dnyor. nk ellerinden kp gidecek olan ekmek tekneleri var. Cevap | Alnt | Alnt
 
 
# FARUK EROLU 2014-03-19 11:04 Bizler Uzungl'n ile olmas iin verdiimiz mcadelede sadece Hasan bey yanmzda oldu.Kiisel wep sitesine baktmzda;bir insan memleketini bu kadar sever demeyi uygun gryorum.Tarihi frsat teptik rahatlkla ile olabilirdik ama maalesef szde bizi idare eden yneticilerin basiretsizlii yznden mahalle konumuna geldik.Gelinen aamada bundan sonra neler yapabiliriz bunun birlikteliini salamamz gerekecektir. Cevap | Alnt | Alnt
 
Sonraki >

Anasayfa
Hakkmda
Uzungl
Resimlerim
Kitaplarm
Mzik
Politika
Spor
Ekonomi
Gncel
letiim
Arama


Kayp Parola?
Hesabnz yok mu? Kayt Ol

Pontus Kültürü ve Uzungöl

[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color